Каталог

Інструкція по монтажу металочерепиці

 

Вашій увазі пропонується інструкція, за допомогою якої Ви швидко і правильно зможете змонтувати металочерепицю Монтерей на покрівлі. В інструкції вказані не тільки ряд відомостей, які необхідно дотримуватися при монтажі покрівлі, а також рекомендації, які виконуються за бажанням у кожному окремому випадку. Детальний опис кожного етапу монтажу дозволить уникнути помилок, які можуть виникнути під час облаштування покрівельної системи.

 1. Металочерепиця
 2. Обрешітка
 3. Контробрешітка
 4. Гідроізоляція Нікофол
 5. Карнизна планка
 6. Утеплювач
 7. Торцева планка
 8. Накладка розжолобка
 9. Коника планка
 10. Снігозатримувач
 11. Сходи
 12. Пічна труба
 13. Вентиляційний вихід
 14. Мансардне вікно
 15. Покрівельний вентилятор
 16. Антенний вихід
 17. Східна система

Транспортування та експлуатація металочерепиці

Навантаження та розвантаження покрівельних листів металочерепиці має здійснюватися гранично акуратно для уникнення механічних пошкоджень поверхні матеріалу.

Переносити листи можна, взявшись за краї по довжині. Металеву стружку, що утворилася в процесі монтажу, необхідно акуратно видаляти за допомогою м’якої щітки. При забрудненні поверхні покриття не використовуйте абразивні засоби та речовини на основі розчинників. Для очищення даху від снігу та льоду не користуйтесь брухтом або сніговою лопати.

різання листів металочерепиці

Для різання металу в жодному разі не використовуйте шліфувальну машину з абразивними колами (БОЛГАРКУ)! Різання листів металочерепиці здійснюється тільки ножівкою по металу, ножицями або ручною електропилкою з твердосплавними зубами. Місця сколів, зрізів та пошкоджень захисного шару повинні бути пофарбовані спеціальною фарбою для запобігання корозії.

Монтаж решетування. Вентиляція підпокрівельного простору

Для забезпечення вентиляції підпокрівельного простору важливо правильно змонтувати контробрешітки та обрешітки. Найкраще як гідроізоляцію використовувати антиконденсатну плівку. Слід розстелити плівку вздовж карниза при цьому необхідно забезпечити провисання плівки між кроквами 1-2 см. Поверх плівки, вздовж крокв, прибийте бруски контробрешітки (мінімальний переріз брусків 40х25 мм). Змонтуйте обрешітку на контрорешітку з кроком, що відповідає кроку хвилі металочерепиці. Дошка, що виходить на карниз, повинна бути на 10 – 15 мм товщі за інших.

Монтаж покрівельних листів металочерепиці

Монтаж листів на двосхилим даху можна починати з лівого схилу,  у цьому випадку наступний лист встановлюйте під останню хвилю попереднього, або з правого торця схилу, тоді наступний лист укладається на останню хвилю попереднього.
Укладання покрівельних листів на шатровому даху слід починати з середини схилу і рівномірно рухатися в різні боки. Капілярна канавка кожного попереднього листа має бути накрита наступним. Листи дорівнюють по краю карнизною планкою.
Неможливо застосовувати обрізки аркушів, використаних на іншому схилі. Листи кріпляться саморізами з ущільнювальною шайбою в прогин хвилі, під поперечною сходинкою профілю, перпендикулярно до решетування. Витрата шурупів приблизно 6-8 шт. на 1м.кв.

Пересування покрівельним листом

При пересуванні по металочерепиці використовуйте взуття з м’якою підошвою. Не наступайте на гребінь хвилі, при пересуванні ступайте тільки в прогин хвилі, в місцях, де під профілем стоять рейки решетування.

Монтаж металочерепиці на зламах покрівлі

На зовнішніх зламах використовується карнизна планка. Між верхнім листом та карнизною планкою приклейте ущільнювач. На внутрішніх зламах використовується планка примикання. Між нижнім листом та планкою примикання приклейте ущільнювач.  

Монтаж карнизної планки

Карнизна планка необхідна для захисту нижнього краю решетування від впливу атмосферних опадів. Прибийте карнизну планку до решетування оцинкованими цвяхами, в шаховому порядку, з кроком 30 см з хльостою планкою по довжині 10 см.

Монтаж розжолобка

У місцях примикання одного схилу до іншого встановіть розжолобки та накладки розжолобки.
Планка нижньої розжолобка укладається на суцільну решетування з дошки, причому нижній край розжолобка укладається поверх карнизної планки. Між металочерепицею і планкою нижньої розжолобки застосовується пористий ущільнювач, що самоклеїться. Для надання покрівлі естетичного та  завершеного зовнішнього вигляду прикріпіть накладку розжолобка. Накладка розжолобка кріпиться до листів вгору хвилі, з кроком 30 – 50 см.

Монтаж торцевої планки

Торцева планка кріпиться знизу вгору саморізами, з кроком 40 см, при цьому необхідно забезпечити нахльостування планок в 10 см.

 Монтаж ковзана

Для забезпечення правильної вентиляції підпокрівельного простору листи не повинні сходитися під коньковою планкою впритул один до одного. По верхньому краю приклейте стрічку ущільнювача. Коник кріпиться до листів саморізами у верхній точці кожної другої хвилі, при цьому нахлест планок по довжині 10 см. Для установки напівкруглого коника на шатрових дахах застосовуються спеціальні елементи (накладки коника форми «Y», шатрові заглушки).   

 Примикання до стіни

Для стику покрівельного матеріалу з вертикальними поверхнями (труби, стіни тощо) застосовуються планки примикань, що кріпляться за допомогою шурупів. Між покрівельним листом і планкою примикання використовується самоклеючий ущільнювач, як показано на малюнку, при цьому нахлест планок по довжині 10 см. Для додаткової герметизації планок примикання до стіни використовуйте силіконовий герметик. Обклад пічної труби проводиться за допомогою гладкого листа та металочерепиця. Для додаткової гідроізоляції місць примикання можна використовувати стрічку, що самоклеїться.

 Монтаж снігозатримувачів

Для запобігання сходу снігу в небажаних місцях, а також для захисту водостоків необхідно встановити снігозатримувачі. Встановлювати планку снігозатримання слід під другою поперечною сходинкою металочерепиці. Між верхнім краєм снігозатримувача та листом черепиці, вгорі кожної хвилі профілю, прикріпіть опорну планку. Для кріплення снігозатримувач безпосередньо до решетування, використовуйте довгі шурупи. Нижній край снігозатримувача закріпіть у верхній частині кожної другої хвилі. Крім планки снігозатримання, можливе використання трубчастого снігозатримувача, який монтується згідно з інструкцією, що входить до комплекту.