Каталог

Інструкція по монтажу покрівельного профнастилу

 

Підставою під покрівлю з металевого профнастилу має бути решетування з антисептованих дощок або сталеві прогони (при висоті гофри не менше 40 мм).

Якщо по схилу укладаються кілька аркушів, то горизонтальний нахлест приймається залежно від кута нахилу покрівлі (табл. 1).

Мал. 1 Карниз покрівлі із профнастилу

Нг-нахльост горизонтальний

Кс – карнизне звисання

Таблиця 1. Величина нахльосту

Кут нахилу покрівлі

Горизонтальний нахлест, Нг, мм

До 14о

200 і більше

15-30о

150-200

Понад 30о

100-150

Горизонтальний і вертикальний нахлестпрофнастил при нахилі до 12˚ рекомендується загерметизуватитіоколовими або силіконовими герметиками. Карнизне звисання встановлюється залежно від висоти профілю (таб. 2)

Таблиця 2

Профнастил

Карнизний звіс, мм

ПК-8, ПК-10, ПК-15, ПК-18

50…100

НС-44

200…300

1. КРІПЛЕННЯ ПРОФНАСТИЛУ

Кріплення профнастилу між собою та до решетування слід виконувати самонарізуючими гвинтами з цинковим покриттям та з ущільнювальною шайбою з неопренової гуми. Для кріплення профнастилу до решетування в нижню гофру використовуються шурупи 4,8х2,8…40. При монтажі коника кріплення його необхідно проводити через верхню гофру, тоді довжина шурупа підбирається виходячи з висоти профілю.

Мал.2 Кріплення покрівлі з профнастилу

L=H+L1+L2, (мм)
Де H — висота профілю профнастилу, мм
L1 = 25…30 мм – довжина різьбової частини, яка входить у дерев’яну решетку
L2> = 4 мм – товщина ущільнювальної прокладки та шайби

2.ПАРО- І ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ

Профнастил надійно захищає будинок від зовнішньої вологи. Однак, краплі води та конденсат можуть проникати під будь-яке покрівельне покриття при його неякісному монтажі, малому куті нахилу даху або за екстремальних погодних умов (сильний вітер або коса злива). У житлових приміщеннях також постійно виділяється внутрішня волога внаслідок життєдіяльності людей, тварин, рослин тощо.

В умовах нашого клімату при будівництві та експлуатації будинків великого значення набуває боротьба з конденсатом. Неправильний пристрій паро- та гідроізоляції призводить до того, що волога, що міститься у вигляді пари в повітрі теплого приміщення, проникає в конструкцію даху, наслідком чого є виділення конденсату, утворення цвілі, зволоження крокв і решетування, промерзання даху та псування внутрішньої обробки. >

У покрівельних системах передбачено створення вентиляційних зазорів та встановлення гідроізоляційної паропропускної плівки для видалення як внутрішньої вологи, так і зовнішньої, що проникла під покрівлю з атмосфери, що забезпечує тривалий термін служби покрівлі та всієї будівлі. Завдяки вентиляції профнастил не нагріватиметься з боку будівлі, і сніг, що лежить на даху, буде рівномірно танути на сонці.

Мал. 3 Укладання гідроізоляційної плівки

Гідроізоляційну плівку укладають горизонтально, від карниза до ковзана з нахлестом 100…150 ммм і провисом плівки між кроквами близько 20 мм, потім герметично з’єднують внахлест з проклеюванням стиків клейкою стрічкою (Рис. 3 і Рис. 4). >

 1. кроквяна нога
 2. гідроізоляція
 3. кроквяна планка (брус конробрешітки)
 4. обрешетування.

Для гідроізоляції підпокрівельного простору нежитлових будівель можна використовувати толь, руберойд, пергамін по решету з дощок 20…25 мм. Для провітрювання підпокрівельного простору між плівкою та решетуванням потрібно залишати вентиляційний зазор 40…50 мм. Для безперешкодного проходу повітряного потоку через коник гідроізоляційна плівка повинна не доходити до коника 40…50 мм (Мал. 5), а між коником та ущільнювачем коника необхідно залишити зазор “К”.

Мал.5 Утеплена покрівля

 1. профнастил (металочерепиця)
 2. обрешетування
 3. ущільнювач коньковий
 4. коник
 5. гідроізоляційна паропропускна плівка
 6. кроквяна планка (брус контробрешітки)
 7. кроквяна нога
 8. утеплювач
 9. паронепропускна плівка
 10. стельова рейка
 11. гіпсокартон, вагонка
  а – продпокрівельна вентиляція
  б – вентиляція між утеплювачем та гідроізоляційною плівкою

3. ОБРІШЕННЯ І МОНТАЖ ПРОФНАСТИЛУ

По кроквах на укладений гідроізоляційний матеріал прибиваються кроквяні планки товщиною 40&50 мм, а до них — антисептовані дошки решетування. Особливості укладання профнастилу в залежності від кута нахилу покрівлі показані в таблиці 3.

Таблиця 3

Профнастил

Кут нахилу покрівлі, град.

Товщина листа, мм

Крок обрешітки

Особливості монтажу

ПК-8

не менше 15о

0,4… 0,7

Суцільна решетування

Бажаний нахльост у дві гофри

ПК-10

до 15о

0,4… 0,7

Суцільна решетування

Бажаний нахльост у дві гофри

більше 15о

До 300 мм

Нахльост в одну гофру

ПК-15

до 15о

0,4… 0,7

Суцільна решетування

Нахльост в одну гофру

більше 15о

До 300 мм

ПК-18

до 15о

0,4… 0,7

Суцільна решетування

Нахльост в одну гофру

більше 15о

До 500 мм

НС-44

до 15о

0,4… 0,7

До 500 мм

Нахльост в одну гофру. Вдвічі жорсткіший за профіль ПК-18

більше 15о

До 1000 мм

Кріплення профнастилу до решетування бажано проводити в нижній частині гофри (Мал.2) Кількість шурупів 5-7 штук на квадратний метр.

4. ФРОНТОННИЙ ЗРІЗ

Мал. 6 Поперечний розріз фронтону

1 – вітрова рейка 25×80 мм

Оформлення фронтону за допомогою вітрової планки

Мал. 7 Кріплення вітрової планки  

* «вітрова» планка

* саморіз

Кріплення «вітровий» планки здійснюється саморізами з кроком 200-300 мм із поперечним нахлестом між планками 100-150 мм.

5. ПОДОВЖНЕ І ПОПЕРЕЧНЕ ПРИМИКАННЯ СКАТУ ДО СТІНИ

Мал. 8 Поздовжнє примикання ската до стіни

Кутова планка кріпиться з кроком 200-300 мм і з нахлестом між планками 100-150 м.

Мал. 9 Поперечне примикання ската до стіни

Кутова планка при поперечному примиканні до стіни кріпиться з кроком 200…300 мм і з нахлестом між планками 150 мм.

6. ОФОРМЛЕННЯ КОНЬКА

Кониковий елемент починають укладати з боку протилежного домінування вітрів і дощів. Наприклад, для міста Іжевська переважають вітри — західні, тому укладання конькового елемента бажано починати зі східного боку.

Коникові елементи укладаються з нахлестом 150…200 мм і кріпляться шурупами у верхню гофру. Довжина саморезовизначається залежно від висоти профнастилу (див. параграф 1). Крок кріплення 200…300 мм.

Мал. 10 Кріплення ковзана

Мал. 11 Поздовжній розріз конька

 1. коник
 2. саморіз
 3. ущільнювач коньковий
 4. обрешетування
 5. До — вентиляційний зазор

При невеликих кутах нахилу покрівлі доцільно застосування на ковзані прокладки ущільнювача, щоб не потрапляла вода під коник при косому дощі і сильному вітрі. При установці прокладки ущільнювача необхідно залишати вентиляційний зазор між ковзаном і ущільнювальною прокладкою (Мал. 11).

Після закінчення монтажу покрівля повинна бути ретельно оглянута, на ній не повинно залишитися жодних сторонніх предметів, а також металевої стружки або сталевих обрізків.