Каталог

Металочерепиця – виготовлення і зберігання

 

Металочерепиця – це легкий покрівельний матеріал  вага одного квадратного метра становить 3,8-4,8 кг, що дозволяє заощадити на вартості як кроквяної конструкції, так і будови в цілому, адже важкі покрівлі висувають вимоги до міцності всього будинку, починаючи з фундаменту.

Також металочерепиця досить міцна та зручна в експлуатації та монтажі покрівля, яка виготовляється з оцинкованої сталі з двостороннім полімерним захисним покриттям. Зовнішнє покриття металочерепиці більш міцне та забарвлюється у різні кольори. При виробництві металочерепиці використовуються кілька захисних покриттів, що відрізняються за своїми властивостями та товщиною від вибору яких і залежить ціна металочерепиці.

Металочерепиця виготовляється на основі оцинкованого (алюмоцинкового) листа завтовшки 0,4-0,7 мм. з різноманітними кольорами полімерного покриття. Листи сталі покривають шаром цинку або металу алюмінію з цинком (алюцинк), а потім вони грунтуються, пасивуються і покриваються захисним, кольоровим, стійким до деформацій полімерним покриттям, що оберігає сталь від корозії і забезпечує стійкість кольору металочерепиці в часі.  

До позитивних якостей металочерепиці можна віднести гладкість поверхні, що забезпечує гарне стікання води та сходження снігу, що допускає невеликі ухили; малу масу, що не вимагає посилених крокв і решетування; пожежна безпека; легкість монтажу; екологічну чистоту; естетичний зовнішній вигляд. Монтаж металочерепиці проводиться за короткий термін, і подальше обслуговування покрівлі мінімальне.

Металочерепицю можна виготовити довжиною до 7 м. (металочерепиця Київ), але зазвичай виробники металочерепиці  виробляють більш короткі листи, які зручніше перевозити, перевантажувати та монтувати на покрівлю. Для того, щоб покрівля виглядала красивою та закінченою, використовуються різні додаткові елементи – вони також мають практичне значення, захищаючи вразливі місця від дощу, вітру та снігу.

Металочерепиця – це недорогий і практичний покрівельний матеріал, ціна на металочерепицю різна і залежить як від товщини металу, так і від полімерного покриття. З багатої різноманітності відтінків металочерепиці завжди можна вибрати найкращий і відповідний до кольору саме вашого фасаду.

Зберігання металочерепиці

Правильне зберігання та поводження з листами покращують збереження їхнього зовнішнього вигляду. Рекомендується зберігання листів на дерев’яних підкладках, укладених з кроком не більше 1 метра та не менше 20 см від землі. Листи металочерепиці мають певні геометричні розміри і при монтажі їх іноді доводиться підрізати, і що складніше покрівля, то частіше доводиться це робити.

Профіль металочерепиці впливає не тільки на дизайн, але і на технічні вимоги до монтажу, наприклад, крок обрешітки. Найчастіше металочерепиця імітує натуральну черепицю. Профіль може бути асиметричним або симетричним. Якість профілювання характеризує стикування листів на покрівлі. Деякі зразки вітчизняної та зарубіжної металочерепиці після монтажу залишають на покрівлі характерні смуги (стики), які помітні під певним кутом.