Каталог

Профільований лист з полімерним покриттям

 

Профнастил з полімерним покриттям є дуже довговічним матеріалом. Термін його служби може становити понад 50 років, що перетворює його на відмінний будматеріал. Нанесення полімерного покриття на оцинкований лист дозволило збільшити термін експлуатації з 20 років до 50 і більше.

Профільований лист з полімерним покриттям виготовляється з рулонів сталі на високотехнологічних лініях. Якість верстатів має особливе значення, тому що захисний шар дуже тонкий і може бути легко пошкоджений при згинанні листів.
Листи сталі з полімерним покриттям мають складну структуру, а їх виробництво складається з таких етапів:

  • оцинкування “чорної” сталі;
  • пасивація цинкового шару;
  • нанесення грунтовки;
  • нанесення на метал полімерного покриття або лакування.

Різні полімери використовують у ролі захисного шару лицьового боку, і спеціальні фарби – для внутрішньої.

Види полімерного покриття

Найбільшого поширення набули такі типи полімерного покриття:

  • поліестер;
  • матовий поліестер;
  • пластизол;
  • пурал;
  • PVDF.

Поліестер

Профільований лист з покриттям поліестер є найдешевшим і, відповідно, найпоширенішим варіантом. Це покриття надовго зберігає початкові кольори завдяки стійкості до ультрафіолетових випромінювань. Крім того, поліестер легко переносить будь-які перепади температур, захищаючи тим самим метал від корозії.

Головним недоліком даного полімерного покриття можна вважати тонкий шар його нанесення. Через це поліестер легко дряпається від малих механічних впливів. Тому профнастил з таким покриттям може пошкодитись при транспортуванні до місця будівництва.

Матовий поліестер

Хоча матовий поліестер має однаковий склад із звичайним поліестером, їх властивості мають деякі відмінності. Поверхня профільованого листа з нанесеним матовим поліестером має шорсткість, яка розсіює світло і усуває блиск. Через нерівність поверхні полімерного покриття, матовий поліестер наносять великим шаром. Завдяки цьому термін служби такого профнастилу сягає 40 років.

До особливостей матового покриття можна віднести можливість імітувати текстуру та рельєф інших матеріалів: дерева, каменю чи цегли.

Пластизол

Це полімерне покриття складається з полівінілхлориду та спеціальних речовин-пластифікаторів. Пластизол наноситься шаром 200 мкм, що дозволяє профнастилу бути найбільш стійким до механічних впливів.

Однак профільований лист з таким типом полімерного покриття не можна використовувати в гарячих регіонах, оскільки він має низьку температурну стійкість. Також покриття із пластизолу швидко вицвітає при попаданні на нього сонячних променів.

Ще одна важлива особливість покриття з пластизолу – рельєфна поверхня полімеру, яку можна тіснити під дерево, шкіру та інші матеріали, в результаті чого профнастил не дає відблисків і стає матовим.

Пурал

Пурал є полімерним захисним покриттям, що виготовляється на основі поліуретану з додаванням поліаміду та акрилу. Профнастил з нанесенням даного полімерного покриття дуже довговічний, і термін служби може досягати 50 років. Покриття пурал стійке до механічних впливів, а також впливу на нього хімічних речовин, у тому числі кислот. Покриття пурал легко витримує перепади температур і стійке до ультрафіолетових променів.

Єдиним недоліком полімерного покриття пурал є те, що профлист з даним покриттям коштує в рази дорожче за лист з поліестерним покриттям. Тому цей профнастил використовується, як правило, в умовах із агресивним кліматом.

PVDF

Покриття PVDF складається на 80% з полівінілфториду та на 20% з акрилу. Зі всіх видів полімерного покриття саме PVDF забезпечує найбільший захист профнастилу від механічних впливів. Також профнастил з даним видом покриття неймовірно стійкий до ультрафіолетових променів, що робить його практично не вицвітаючим. Фасад та покрівля, виготовлені з профільованого листа з полімерним покриттям PVDF, зберігають свій початковий вигляд практично на весь час експлуатації. до 40 років.

Цей полімер відмінно підійде для профнастилу, який буде використовуватися при будівництві споруд, що знаходяться в промислових зонах або на берегах солоних морів.