Каталог

Профнастил як матеріал для даху

 

Після будівництва стін переходимо до будівництва даху будинку. Серед безлічі різних матеріалів для покрівлі, зупинимо свій вибір на профнастилі. Профільний лист на сьогоднішній день є одним із найпростіших, практичних та поширених матеріалів для покрівлі.

Профнастилом (або профнастилом) називається матеріал, що являє собою профільовані сталеві оцинковані листи із захисним полімерним покриттям або без нього. Відмінною характеристикою профнастилу є наявність профілю різної висоти та геометричної форми, що надає матеріалу необхідної поперечної жорсткості.

Покрівельний профнастил широко застосовується в покрівельних роботах, при будівництві індивідуальних будинків, виробничих приміщень, павільйонів, навісів  та інших будівель та споруд.

Завдяки невеликій вазі, листи профнастилу можна укладати на полегшену конструкцію кроквяної системи, що дозволяє суттєво заощадити на даху загалом. Покрівлю з оцинкованого профнастилу можна з упевненістю вважати найекономнішим варіантом як для індивідуального будівництва, так і для споруд промислового призначення.
Покриття кольоровими полімерами виводить цей матеріал на новий рівень захисту конструкцій від корозії, що стає визначальним фактором його тривалого експлуатаційного періоду.

Як крити дах профнастилом можна дізнатися в тих же торгових організаціях, де і реалізується матеріал. Технологія покриття даху профнастилом зазвичай досить докладно описана в ілюстрованих інструкціях, запропонованих виробниками цього матеріалу.
Ще одним незаперечним плюсом є той факт, що монтаж профнастилу на дах можна проводити цілий рік, листи легко ріжуться, відходів майже не залишається, а кріплення профнастилу на даху під силу навіть непрофесійному будівельнику.

Укладання профнастилу на дах не є особливими труднощами, просто необхідно дотримуватися деяких правил і особливостей при роботі з цим матеріалом.

  • ухил менше 14°, горизонтальний нахльост сусідніх листів повинен бути не менше 200 мм.
  • ухил даху становить 15°-30°, нахлест 150-200 мм.
  • ухил даху більше 30° допускається нахльостування в межах 100-150 мм.

Ну, а як накрити дах профнастилом,
•    ухил менше 12°, необхідно обов’язкове використання силіконового герметика для герметизації горизонтальних та вертикальних нахлестів.

Також не можна не відзначити, що при виконанні реконструкції будівлі з покрівлею з азбестоцементних листів, існуюча конструкція обрешітки та кроквяної системи не вимагають додаткового зміцнення, оскільки самі листи мають відносно невелику вагу, а тому не збільшать навантаження на діючий дах.
>

Для кріплення профнастила до дерев’яних конструкцій даху існують спеціальні покрівельні шурупи. Вони виконуються зі свердлом на кінці та мають неопринову прокладку. До кроквяної системи профнастил кріпиться виключно в нижню частину хвилі. Рекомендовані розміри шурупів – 4,8 х35 мм. Коник кріпиться у своїй верхній частині шурупами завдовжки 80 мм. При монтажі покрівлі з профнастилу слід пам’ятати про гідро- та пароізоляцію, а також забезпечити зазор для вентиляції підпокрівельного простору.

Розмір обрешітки залежить від нахилу даху та висоти профілю застосовуваного профілю:

  • Якщо кут нахилу даху становить менше 15°, а для покриття використовується профнастил марки ПК20 – то решетування виконують суцільний, а нахлест роблять у дві хвилі.
  • При використанні марок профлиста Н44 і більше крок решетування може становити вже понад 500 мм.
  • Якщо кут нахилу даху більше 15°, решітку виконують з кроком 350-500 мм, залежно від висоти хвилі профнастилу.

Докладніше, ви можете ознайомитися з характеристиками матеріалу на сторінці: Металочерепиця Київ