Каталог

Встановлення воріт з профільованого листа

 

Останній час при виготовленні воріт дедалі частіше стали використовувати металевий профнастил. Цей матеріал не поступається по міцності листовому металу і набагато легший за нього. Ворота з профнастилу за вагою також менші за ворота з дерева.

Окрім цього, металевий профлист із сучасними декоративними та захисними покриттями не тільки виглядає привабливо, але також має термін служби близько 50 років, не вимагаючи жодного обслуговування за весь час експлуатації.

Зробити монтаж воріт із профільованого листа порівняно легко зробити навіть новачкові, який не має жодного досвіду. Буде достатнім заздалегідь ознайомитися з усіма інструкціями та порадами щодо встановлення, а далі зробити все саме так, як це радять професіонали.

З профнастилу можна зробити два види воріт: розстібні та відкатні. Кожна конструкція воріт має переваги. Встановлення розпашних воріт з профнастила досить проста, проте такі ворота вимагають чимало місця для стулок воріт при відкритті.

Відкриття відкатних воріт відбувається за допомогою переміщення полотна вздовж огорожі, без наявності додаткової вільної ділянки. Однак конструкція такого типу воріт досить складна і їхня вартість значно вища за вартість розпашних воріт. Встановлення воріт вимагає певних навичок і, швидше за все, знадобиться залучення фахівців.

Щоб зашити полотна воріт найчастіше використовують кольоровий профільований лист із полімерним покриттям. Велика кількість колірної гами профліста дозволяє вписати ворота в інтер’єр забудови присадибної або заміської ділянки.

Встановлення воріт з профнастила нескладне і включає кілька кроків. Перед встановленням воріт виконується розмітка та викопування ям для стовпів. Зазвичай глибина ям дорівнює від 1,0 до 1,2 метра.
З урахуванням каркасу вага однієї стулки приблизно дорівнює 50-60 кг. Тому краще використовувати сталеву трубу з діаметром не менше 150 мм, або металевий профіль 120х120 мм. Для захисту від корозії нижня частина кожного стовпа обмазується гарячим бітумом або фарбується кількома шарами. Кришкою або заглушкою верх стовпа закривається від проникнення всередину вологи.

Закінчивши встановлення стовпів, необхідно залити ями бетоном. При цьому необхідно ретельно перевіряти вертикальність стовпів за допомогою водяного рівня або схилу. Якщо стовпи цегляної або кам’яної кладки встановлені заздалегідь, необхідно переконатися в наявності надійних закладних деталей, призначених для кріплення полотна. Якщо закладні деталі відсутні, можна встановити металеву стійку, закріпивши її в декількох місцях до кладки. Тепер можна зайнятися збиранням каркасу воріт.

Під час виготовлення рами каркаса використовується металевий тонкостінний профіль з перетином 60х40 мм. Посередині стулки кріпляться діагональні ребра із перетином 20х20 мм та горизонтальна перемичка із перетином 40х20, яка збільшує жорсткість рами. Надалі до цих профілів буде закріплено профнастил обшивки воріт.

Зібравши каркас стула, слід його підігнати. Для цього ворота ставлять на підставки у вертикальному положенні, перевіряють вертикальність установки та намічають місця для кріплення петель. Забарвлення каркасу виконуватиметься після монтування петель за допомогою зварювання.

Встановлення воріт із профнастила виконується після остаточного висихання фарби. До фарбування, при необхідності, також встановлюються вуха та запори для навісного замку. Для полегшення відкривання та запобігання провисанню, на нижніх кутах воріт кріплять спеціальні ролики.

Висота стулок залежить від висоти огорожі. При висоті паркану, що дорівнює 2,0 м, висота каркаса повинна бути 1,6 м. Зазор між поверхнею в’їзду і полотном воріт повинен бути приблизно 100 мм. Після встановлення каркаса, перевірки правильності його відкриття-закривання, перевірки зазорів, вже можна приступати до етапу кріплення профільованого листа до обшивки воріт.

У разі необхідності приховування зазору між стулками або між опорними стовпами та стулками, петлі висуваються за межу стовпів на 20-30 мм. Це дозволяє максимально перекрити краями профнастилу бічні щілини. А завдяки виносу петель, при відкритті воріт профільований лист не буде деформуватися. Між стулками зазор можна також перекрити профнастилом або встановити спеціальну планку-нащільник у необхідному місці.